Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Instaloi ‘radarin’ në rrugën pranë shtëpisë së tij, por anglezit nuk i zgjati shumë ky ‘eksperiment’

Zhurnal Ads

Një pronar shtëpie instaloi një “radar” jashtë shtëpisë së tij, por të cilën ia shkatërruan vetëm një ditë pas vendosjes së tij.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, “radari fals” i bërë nga druri, dukej si një aparat fotografik dhe ishte ngjitur në një shtyllë gardhi me një lidhje kabllore.

Ai u shfaq të shtunën në New Road në Bedhampton, Havant në Hampshire, në një zonë ku lejohej shpejtësia prej 30 milje në orë.

Por ajo ishte zhdukur këtë mëngjes sipas një postimi në një grup lokal në Facebook i cili tregonte fotografi të tubit të kullimit me asgjë të vendosur në majë.

Alexander Booth shkroi: “Kutia e kamerës së shpejtësisë tani mungon, u zhduk natën, me copa të thyera në trotuar”.

Dizajni i tij ishte shumë i ngjashëm me një origjinal, por me një inspektim të afërt, ju mund të shihni se ishte bërë prej druri dhe ishte fiksuar në një shtyllë gardhi dhe një lidhje kabllore.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Çaji i luleradhiqes bën mrekulli në organizëm

T E

“Mayfly” emërohet insekti i vitit 2021

S.B.

Nuk e ndali as Pandemia

T E

Princi Saudit do të ndërtojë superqytetin ‘më të avancuar në botë, nga hiçi

S.B.

Sipas ADN-së, qeni është jo vetëm miku ynë më i mirë ndër kafshët, po edhe shoqëruesi më i vjetër në Tokë

S.B.

Maçoku më nervoz që keni parë ndonjëherë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...