Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Instituti “Robert Koch”: Maqedonia nuk ndodhet në listat e vendeve të rrezikshme nga coronavirusi

Shkup, 12 qershor 2021 – Sipas të dhënave të publikuara në Institutin Shtetëror të Gjermanisë “Robert Koch”, Maqedonia nuk konsiderohet si shtet i rrezikshëm nga coronavirusi.

Nga kjo listë po ashtu është hequr edhe Greqia, Kosova, Serbia, Bosnja dhe Hercegovina, Kroacia dhe Mali i Zi.

Me heqjen nga lista, shtetasve të Maqedonisë së Veriut dhe vendeve tjera u lehtësohet udhëtimi për në Gjermani.

Rregullat e reja për udhëtim do të vlejnë nga dita e nesërme.

Postime të ngjashme

Mariçiq: Mund të sillet ndryshimi që procesi gjyqësor të mos fillojë prej fillimit pas largimit të disa gjykatësve

D V

Tema globale për zgjedhje lokale, partitë fillojnë me mobilizimin e anëtarësisë

Z H

Do të ashpërsohen dënimet për sulmet ndaj gazetarëve

Z H

BESA insiston në Grafën Etnike: S’ka kthim prapa!

Z H

12 të shëruar dhe 39 raste të reja me Covid

Z H

Tetovë/ Vdes nga covid një pacient, kishte marë 2 doza “Sinovac”

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...