Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Instruktorët duhet të japin provim dhe të paguajnë 100 euro për licencë të re

Shkup, 6 tetor, zhurnal.mk – Obligime të reja dhe harxhime iu imponohet instruktorëve në autoshkollat në vend. Ata do të duhet të japin provim që të marrin licencë për instruktorë, për të cilën do të duhet të paguajnë 100 euro, gjegjësisht 6000 denarë, transmeton Zhurnal.

Për këtë qellim do të duhet të nxiret edhe vërtetim mjekësor, për të cilën gjithashtu do të paguhet 1000 denarë, dhe do të ketë edhe harxhime tjera. Ose, licencën e re për instruktorë të cilën duhet ta kenë instruktorët nga tani e tutje, do ti kushton mbi 7000 denarë.

Ndryshe, dje ishte dita e fundit në të cilën gjithë instruktorët duhej të dorëzojnë dokumente deri në MPB për dhënien e provimit që të marrin licenca për instruktorë.

Postime të ngjashme

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

Georgievski: Nëse i falëm serbët, pse mos falim dhe bullgarët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...