Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Instruktori i BMW-së jep këshilla se si të bëjmë ‘drift’ në një rrugë të lagur

Mos e provoni këtë në një rrugë publike.

Kuptohet pse kjo nuk është e mirë të bësh diçka të tillë në një rrugë të zakonshme me trafik. Duhet shumë praktikë, por edhe njohuri, për të kaluar në mënyrë efektive kthesën dhe rrëshqitjen, transmeton Telegrafi.

Sidomos nëse jeni në një BMW me mbi 600 kuaj fuqi siç është Seria 8 në edicionin më prestigjioz M Competition.

Instruktori i makinës BMW Stefan Landmann na tregon se si të bëjmë drift.

Supozimi i parë është që të ketë hapësirë ​​të mjaftueshme për të praktikuar, dhe pastaj sistemi DSC duhet të çaktivizohet.

Siç tregon video, ekzistojnë tre faza themelore të lëvizjes, ku e para po hyn në kthesë, e dyta është kontrolli i automjetit dhe e treta del nga manovra në trajektoren e dëshiruar.

Sigurisht, Stefan e bën punën e tij me një humor të përkryer të relaksuar që kërkon shumë praktikë.

Postime të ngjashme

Audi RS Johann Abt Signature Edition, vjen me motor tejet të fuqishëm që zhvillon shpejtësi marramendëse

Dafina Vidishiqi

Hakerët vjedhin të dhënat e 3 milionë klientëve të VW

Dafina Vidishiqi

Në Hong Kong një hapësirë për parkim të veturës shitet për 1.3 milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Startech akordoi Land Rover Defender

Dafina Vidishiqi

Huawei: Ndërtojmë sistemin e parë plotësisht të automatizuar për makinat

Dafina Vidishiqi

Prior Design transformoi pamjen e Golf GTI

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...