Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Inxhineri australian kap momentin magjik të Aurorave në Antarktik

Një video mahnitëse kapi momentin magjik të Aurorave që përshkuan qiellin në Antarktik.

Sipas DailyMail, përcjell Telegrafi, pamjet e mrekullueshme u xhiruan nga një inxhinier australian i cili udhëtoi për në kontinentin jugor para se bota të bllokohej gjatë pandemisë.

Dukuria natyrore e cila shkaktohet nga ‘shqetësimet’ në magnetosferë prej erërave diellore, reflekton me shpërthime shumëngjyrëshe.

Dritat e Jugut – të njohura gjithashtu edhe si “Aurora Australis”, mund të shihen gjithashtu nga Tasmania, Point Lonsdale, në Victoria si dhe në Zelandën e Re.

Postime të ngjashme

Fshati i bukur në distriktin Bishan të qytetit Chongqing– Disa murale në fshat

R Zh

Deshën t’ia vidhnin motoçikletën, pronari i shtëpisë në Angli ndjek hajnat me shkop bejsbolli

S.B.

Lulet e pjeshkës kanë çelur në #Pekin #kryeqytetin e Kinës #perlatekines

R Zh

Burri që futi veten në kuti te ngarkesat e aeroplanit për t’u kthyer në Londër pasi mbeti pa para

S.B.

Porositi një kafe, gruaja në Angli u befasua me atë çfarë i erdhi falas për fëmijët e saj

S.B.

Kamera e mbikqyrjes regjistroi një rrufe në një pemë pishe, duket e frikshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...