Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Inzaghi drejt Napolit

Trajneri aktual i Lazios, Simone Inzaghi pritet që sezonin e ardhshëm të jetë në krye të ekipit tjetër nga Serie A, Napolit.

Mediumet italiane kanë raportuar të enjten se drejtuesit e Napolit tashmë kanë nisur negociatat me Inzaghin, i cili në postin e trajnerit do ta zëvendësonte Gennaro Gattuson, të cilin i skadon kontrata muajin tjetër.

Inzaghi 45-vjeçar ka refuzuar rinovimin e kontratës me Lazion që i skadon në fund të sezonit dhe është i gatshëm për ta marrë drejtimin e Napolit.

Inzaghi është në krye të Lazios prej sezonit 2016/17 dhe sukseset nuk i kanë munguar pasi ka fituar një Kupë dhe dy Superkupa të Italisë

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...