Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

iPhone 11 dhe 11 Pro mund të jenë të papërshkueshëm nga uji – këto janë rezultatet e provës së ujit

Të dy telefonat janë rezistent ndaj ujit, por në provën ekstreme të ujit, telefonat u rezistuan mjaft mirë ujit. 

Nëse aksidentalisht e hidhni iPhone 11 tuaj në pak ujë, shanset janë që do të jetë mirë, pasi ta keni tharë. iPhone 11 vlerësohet IP68, kështu që është rezistent ndaj ujit deri në 2 metra për 30 minuta.

iPhone 11 Pro dhe iPhone 11 Pro Max mund të shkojnë më thellë: deri në 4 metra për 30 minuta. Por ne kemi dashur të shohim nëse këta telefona mund të përballojnë edhe më shumë ujë sesa pretendon Apple, transmeton Telegrafi.

Ne e dimë që më parë iPhone XR dhe iPhone XS mund të mbijetojnë për një kohë të gjatë në ujë me kripë.

Për të hequr dyshimet, iPhone 11 dhe 11 Pro u testuan në thellësi më të mëdha, deri në 12 metra.

Rezultatet ishin mahnitëse, të dy telefonat punonin pa asnjë problem, si mikrofoni, kamera ashtu edhe ekrani.

Postime të ngjashme

Facebook thotë se ka ndaluar një fushatë spiunimi të inteligjencës palestineze

S.B.

Apple së shpejti do të përditësojë softuerin – emoji të rinj dhe ndryshime të mëdha të privatësisë

S.B.

Apple bëri një gabim të madh me iMac e ri

S.B.

Pronari i Daily Mail padit Google mbi rezultatet e kërkimit

S.B.

Teknologjia 5G së shpejti në dispozicion për qytetarët e Maqedonisë

Z H

Apple prezantoi një iMac më të hollë me çip M1 dhe ngjyra të ndritshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...