iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro kanë mbështetje të dyfishtë eSIM

Blerësit e iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro tani do të jenë në gjendje të përdorin dy eSIM në një iPhone të vetëm në të gjitha tregjet.

 

Sipas lajmeve të iPhone 13, iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro do të jenë telefonat e parë inteligjentë të Apple që mbështesin eSIMS të dyfishtë.

Blerësit e iPhone 13 dhe iPhone 13 Pro tani do të jenë në gjendje të përdorin dy eSIM në një iPhone të vetëm në të gjitha tregjet.

iPhone 13 u njoftua të martën (sonte) në ngjarjen e Apple “California Streaming”. Formacioni i ri përfshin iPhone 13, iPhone 13 Mini, iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max.

Apple do të hapë para-porositë të premten, 17 shtator, me porosi që do të dërgohen në 24 shtator. 

Related posts

Snapchat heq filtrin që u bë shkak për shumë aksidente

D V

ZTE Axon 30 Ultra tani në dispozicion: 3 kamera me 64 megapikselë

D V

Apple mori goditje të madhe në gjyqin kundër krijuesit të Fortnite

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com