iPhone 13 me kohën më të gjatë të dorëzimit në vite

Të gjithë ata që duan të blejnë një iPhone të ri duhet të kenë durim.

Nëse doni të merrni një iPhone të ri 13, duhet të jeni të përgatitur për kohë më të gjata të pritjes.

Gazeta japoneze “Nikkei” raportoi se kjo ka të bëjë me përkeqësimin e krizës së coronavirusit në Vietnam, ku prodhohen komponentët për kamerat e smartphone të celularëve Apple.

Prandaj, problemet duhet të zgjasin të paktën deri në mes të tetorit.

Dhe shitësit e shumtë me pakicë si Verizon dhe Best Buy kanë vënë në dukje tashmë vonesat.

Analistët tani po paralajmërojnë kohëzgjatjen më të gjatë të dorëzimit të modelit të ri.

Kushdo që aktualisht porosit një iPhone të ri në dyqanin online të Apple për Evropë, nuk do të marrë celularin menjëherë.

Për iPhone 13 Mini dhe iPhone 13 standard, datat e dorëzimit janë midis 15 dhe 22 tetorit.

Pritja më e gjatë është ajo për një model Pro. Të dy iPhone 13 Pro dhe iPhone 13 Pro Max do të jenë në dispozicion në dyqanin online nga 2 nëntori. 

Related posts

Sony prezanton kamerën ZV-E10 për vlogerë

D V

Snapchat regjistroi rritjen më të lartë, tani ka 293 milionë përdorues

D V

“Zbulohen” çmimet e iPhone 13

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More