Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

iPhone i ri mund të ketë 1TB memorie të brendshme

Si çdo vit, Apple do të prezantojë një model të ri të telefonit në vjeshtë – iPhone 13 mbase.

Sigurisht, njoftimet dhe informacionet e brendshme tashmë kanë filluar të qarkullojnë në internet.

Pra, pak me ndrojtje, thuhet se iPhone 13 Pro mund të ketë një memorie të brendshme deri në 1TB (1 terabajt).

Nëse kjo bëhet e vërtetë, modeli i ri do të ketë dy herë më shumë memorie sesa vitin e kaluar.

iPhone i parë që kishte 512 GB memorie të brendshme ishte XS, dhe sipas GSM Arena, modeli bazë i këtij viti (iPhone 13) duhet të ketë të paktën 128 GB hapësirë ​​ruajtëse.

Postime të ngjashme

Nëse jeni në këtë grup, Google ka një porosi – ose telefoni juaj do të jetë i padobishëm

D V

Arrin një videolojë e re – personazhi kryesor është një mace e braktisur

D V

Kindles më të vjetër mund të humbasin lidhjen me internet

D V

Moduli i shkencës ruse destabilizoi Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar

D V

Snapdragon 898 do të jetë çipi i ardhshëm kryesor

D V

Elon Musk i kërkoi Tim Cook ta bënte CEO të Apple, pretendon libri i ri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...