iPhone SE 3 është telefoni më i lirë 5G që Apple ka prodhuar ndonjëherë

Apple planifikon të azhurnojë iPhone SE, me një e procesor të azhurnuar A14 Bionic nga seria iPhone 12 në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm, sipas një raporti të DigiTimes.

 

Raporti DigiTimes ndjek gjurmët e analistit të besuar të Apple, Ming-Chi Kuo, i cili muajin e kaluar njoftoi se iPhone SE do të marrë një procesor të azhurnuar dhe aftësitë 5G në gjysmën e parë të vitit 2022.

Kuo thotë se iPhone i ri SE është shitur mirë për klientët të cilët janë në kërkim të telefonave më të vegjël dhe se pajisja e re do të jetë më e lira me një shërbim 5G ndonjëherë.

Ndërsa ai supozon se ky model do të forcojë pozicionin e Apple në tregun gjithnjë e më konkurrues të 5G.

iPhone SE u lëshua fillimisht në mars të vitit 2016 si një iPhone i vogël i nivelit fillestar për të zëvendësuar iPhone 5S, i lëshuar tre vjet më parë.

Apple së pari azhurnoi iPhone në prill të vitit të kaluar me një procesor A13 Bionic të huazuar nga iPhone 11, një ekran më të madh, një dizajn të ri dhe kamera të përmirësuara.

Sipas raporteve, iPhone SE 3 i ardhshëm do të ketë më pak ndryshime, duke përfshirë vetëm një procesor të përmirësuar A14 Bionic dhe 5G.

Related posts

Çfarë do të ndodhë me “story-t” në Instagram?

Lea Muslija

Nëse ende nuk po ju funksionon Snapchat, kështu mund ta rregulloni vetë

D V

Inxhinieret e sigurisë kibernetike nga Kosova në Silicon Valley

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com