Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Irak goditet baza që strehonte kontraktorë amerikanë

Zyrtarët irakianë të sigurisë njoftuan se të paktën pesë raketa goditën të dielën një bazë ajrore ushtarake në Balad, një zonë në veri të Bagdadit.

Zyrtarët thanë se raketat goditën një zonë të bazës e cila strehon kontraktorë amerikanë dhe se deri më tani nuk ka njoftimeve për viktima.

Asnjë grup nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin.

Por zyrtarët irakianë thonë se në të kaluarën grupe të armatosura, që sipas tyre mbështeten nga Irani, kanë marrë përgjegjësinë për incidente të ngjashme.

Postime të ngjashme

Izraeli sulmon tunelet e Gazës, sulmet me raketa palestineze vazhdojnë

S.B.

Këshilli i Sigurimit do të mblidhet të dielën për të diskutuar për Gazën

S.B.

Europa rihap turizmin

S.B.

Gati lufta civile mes arabëve dhe izraelitëve

S.B.

Shpërthim në xhami gjatë lutjeve të së premtes, 12 të vrarë në Afganistan

S.B.

Indonezia goditet sërish nga një tërmet i fuqishëm

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...