Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Iran, 152 të vdekur dhe mbi 6 mijë raste të reja me COVID-19

Numri i viktimave është rritur në 54.308 ndërsa numri i rasteve në 1.183.182.

Me 152 vdekje të regjistruara gjatë 24 orëve të fundit nga koronavirusi i ri (COVID-19) në Iran, numri i viktimave ka arritur shifrën 54.308, transmeton Anadolu Agency (AA).

Zëdhënësja e Ministrisë së Shëndetësisë së Iranit, Sima Sadat Lari tha se në 24 orët e fundit janë shënuar 6.178 raste të reja me COVID-19, duke e çuar numrin e përgjithshëm të rasteve në 1.183.182.

Lari shtoi se 5.371 nga të prekurit me COVID-19 janë në gjendje të rëndë dhe se numri i të shëruarve deri më tani ka arritur në 924.648.

Duke informuar se deri tani janë kryer 7.253.750 teste, zëdhënësja Lari tha se 205 qyteza në vend janë të përfshira në mesin e rajoneve me alarm “portokalli” dhe 243 qyteza si zona të “verdha”.

Postime të ngjashme

Një i vdekur në protestat në Senegal kundër arrestimit të liderit opozitar

T E

A janë prekur më fort nga koronavirusi emigrantët në Gjermani?

T E

Moldavia bëhet vendi i parë evropian që merr vaksinat Covid-19 sipas skemës COVAX

T E

Presidenti i Brazilit: Boll u qatë për koronavirusin

T E

Ischinger i reagon Grenellit: Mandati juaj ka skaduar

T E

Rritja e rasteve mund ta ngufasë shëndetësinë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...