Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ironia, Rusia i ofron Trumpit vaksinën anti-Covid pasi doli pozitiv

Presidenti i SHBA-së Donald Trump së bashku me bashkëshorten e tij Melania kanë rezultuar pozitiv me Covid 19. Trump përmes një postimi në rrjetin social Twitter shkruan se ai dhe bashkëshortja e tij janë konfirmuar pozitiv me Covid.

Instituti  Kërkimor Rus Gamaleya, i cili krijoi vaksinën e parë në botë kundër koronavirusit, ka deklaruar se është i gatshëm t’i ofrojë presidentin amerikan, vaksinën ruse.

“Nëse qeveria amerikane i drejtohet zyrtarisht autoriteteve ruse, ne do t’i ndihmojmë”, tha Shefi i Qendrës Gamaleya Alexander Gintsburg.

Ndërkohë mjeku i Shtëpisë së Bardhë tha se Presidenti dhe Zonja e Parë ndodheshin në gjendje të mirë shëndetësore duke shtuar se ai priste që Trump të vazhdonte detyrat e tij si president.

Sidoqoftë, Shtëpia e Bardhë njoftoi anulimin e fushatës së tij në Florida menjëherë pas lajmit. Zonja e Parë më pas shkroi në Twitter se do të shtynte disa nga ngjarjet në të cilat kishte planifikuar të merrte pjesë.

Postime të ngjashme

Bashkimi Europian hap Konferencën për të Ardhmen e Evropës

N E

Lajçak me rastin e Ditës së Evropës: Është koha që kjo ëndërr evropiane të bëhet realitet për fqinjët tanë në Ballkanin Perëndimor

N E

Greqia regjistron 1.428 raste të reja me Kovid-19 në 24 orët e fundit

N E

Dolphin Trust skema piramidale me vlerë 1.5 miliard euro që tronditi Gjermaninë

N E

Në 24 orët e fundit Italia regjistron 8,292 raste të reja me Kovid-19

N E

Arabia Saudite do të organizojë haxhillëk në Mekë këtë vit

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...