Agjencia Zhurnal.mk
Bota

IS merr përsipër sulmin në Bagdad

Lëvizja terroriste IS merr përsipër sulmin e djeshëm vetvrasës në Bagdad, me ç’rast u vranë të paktën 30 persona.

Dy persona me jelekë bombe sulmuan tregun në Tayarantorget në Bagdadin qendror, të enjten, në mëngjes, njofton Hbl, transmeton RTKLive.

Sulmuesi i parë duhet të ketë bërë sikur ishte i sëmurë, në mënyrë që njerëzit të mblidheshin. Personi më pas shpërtheu ngarkesën e tij shpërthyese.

Ndërsa më shumë njerëz erdhën në vendin e ngjarjes për të ndihmuar viktimat, një bombardues i dytë vetëvrasës shpërtheu ngarkesën e tij me eksploziv./RTKLive

Postime të ngjashme

Nga fillimi i pandemisë së coronavirusit, në Brazil kanë humbur jetën 500.000 njerëz

D V

Derisa po hapnin bunarin gjetën një safir në Shri Lankë, më të madhin në botë – vlera e tij është rreth 100 milionë dollarë dhe peshon 510 kilogramë

D V

SHBA kundërshton thirrjen e OBSH-së për të pezulluar vaksinimin

D V

Eksperti francez: Dalja e virusit nga laboratori i Wuhan-it, plotësisht e pamundur

Z H

Numri i rasteve globalisht nga coronavirusi shkon mbi 200 milionë

D V

Vërshimet mund të rrezikojnë më shumë miliona njerëz

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...