Agjencia Zhurnal.mk

Ish-deputeti demokrat zbardh ‘planin’ e PD: Ja çfarë do të bëjë opozita sot dhe nesër!

Ish-deputetit i Partisë Demokratike, Aldo Bumçi ka treguar se opozita do të vijojë protestat deri në gjetjen e një zgjidhje për të tejkaluar situatën e rëndë.  Ai tha se qeveria dhe pushteti lokal iu ka bërë presion qytetarëve për të votuar, pasi në të kundërt do të largohen nga vendi i punës.

“Nëse sot ne kemi treguar përgjegjshmëri, tregon se zgjidhja do të vijë në ditët në vijim. Javët e fundit tregojnë se kishim energjitë për të bllokuar zgjedhjet. Protesta nuk u përshkallëzuan , sepse ne jemi të përgjegjshëm. Ne nuk duam përplasje civile dhe nuk kemi nevojë as për gërvishtjen më të vogël. Kur shkatërrohen zgjedhjet, mos prite të të mbrohen të drejtat. Ne do të protestojmë siç kemi protestuar. Administrata ka qenë në një terror për të votuar familjarisht, sepse do të kërcënoheshim me vendin e punës. Sot është ditë votimi. Zgjidhja do të vijë nga rruga”-tha ai.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...