Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ish-drejtori i CDC thotë se Covid-19 u krijua në një laborator në Kinë

Virologu Redfield ishte në krye të CDC-së në kohën e Trump.

Dr. Robert Redfield, ish-drejtori i Qendrave Amerikane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, tha për CNN se  Covid-19 u krijua në një laborator në Kinë – një teori e diskutueshme por pa prova.

“Ky virus filloi të transmetohej diku në shtator, tetor në Wuhan,”  tha Redfield.

Redfield, një virolog që ishte në krye të CDC nën udhëheqjen e ish-Presidentit Donald Trump, tha se ai mendon se virusi u krijua në një laborator në Kinë dhe “shpëtoi”, jo domosdoshmërisht me qëllim.

Nuk ka prova të qarta për të mbështetur teorinë se virusi u krijua në laborator  megjithëse kjo luajtur një rol të vazhdueshëm në konspiracione dhe spekulime, duke përfshirë deklaratat e Trump.

Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka quajtur diçka të tillë të  pamundur.

Postime të ngjashme

Pamje si në luftë, tornado goditet Çekinë – disa fshatra janë rrafshuar me tokë, ka edhe viktima

Dafina Vidishiqi

Britaniku 72 vjeç, rezultoi 43 herë pozitiv me coronavirus

Dafina Vidishiqi

“Pasurinë ia la vëllait”/ Biznesmeni i njohur i jep fund jetës me dy plumba, mesazhi që u gjet në makinën e tij

Dafina Vidishiqi

Rreth 300 migrantë mund të kenë vdekur pas përmbytjes së anijes në Jemen

Dafina Vidishiqi

PE miraton rezolutë për të drejtën në abort të sigurt

Dafina Vidishiqi

Ambasadori amerikan kthehet në Moskë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...