Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ish kryeministri Buçkovski mbështet Zaevin

Zhurnal Ads

Shkup, 26 nentor – Ish kryeministri Vllado Buçkovski në deklaratë për NOVA në lidhje me serinë e reagimeve për intervistën e kryeministrit Zoran Zaev për BGNES, tha se nuk është në rregull dikush të “akuzohet” për shitje të historisë kur në të njëjtën kohë, siç theksoi, sinqerisht lufton për të ardhmen tonë evropiane.

“Maqedonia po e përjeton katarzën e saj. Për mua kjo është Deja Vu. Unë tentova që në vitin 2006 pas takimit me kryeministrin bullgar Stanishev të negocioj për të ardhmen tonë të përbashkët në BE, në bazë të historisë sonë të përbashkët dhe shfaqëm gatishmëri për festim të përbashkët të Shën Cirilit dhe Metodit dhe Kryengritjes së Ilindenit”, theksoi Buçkovski në deklaratë.
Ai theksoi se para 14 viteve ishte pritur me thikë nga disa media, ndërsa tani 14 vjet më vonë një kryeministër tjetër “akuzohet” për shitje të historisë sonë.

“Pse? Sepse, sipas meje, lufton sinqerisht, me tërë forcën, për të ardhmen tonë”, theksoi Buçkovski në deklaratë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Përmbaruesi bllokon xhiro llogarinë e VMRO-DPMNE-së përshkak borxheve

Z H

MPB: Janë marrë 24 automjete të parregulluara teknike

T E

“DailyNews.mk”: Trafikimi me emigrantë – a ka të përfshirë edhe zyrtarë shtetëror!

admin

Pompeo uron Zaevin për formimin e Qeverisë

Z H

Mickoski ftoi qytetarët për protesta, të mërkurën para Ministrisë së Drejtësisë

E.E.

46 raste të reja, 526 të shëruar dhe 12 të vdekur nga Covid 19

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...