Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Ish kryeministri Georgievski: Në Bullgari ka ndjesi negative për maqedonasit

Zhurnal Ads

Shkup, 24 nentor – Ish-kryeministri Ljupçe Georgievski në emisionin Click Plus në TV 21 deklaroi se Bullgaria mendon se bëhet shumë pak nga ana e RMV-së në lidhje me Marrëveshjen për fqinjësi të mirë. “Atje ka ndjesi të madhe negative për maqedonasit. Ata konsiderojnë se shumë pak bëjmë për Marrëveshjen për fqinjësi të mirë”, thotë Georgievski.

Ai potencoi se Zaev në mënyrë radikale ka hyrë në përafrim me Bullgharinë dhe se kjo duhet të shpërblehet me nisjen e bisedimeve me BE-në. “Është paradoks i madh nga ana e Bullgarisë. Ne duanim dhe duam të përafrohemi me ta, dhe për këtë, ne dënohemi nga Sofja zyrtare”, tha ai.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

LSDM vendos të mbajë zgjedhje të brendshme edhe për kryetar sipas parimit “një anëtar, një votë”

T E

Gjykimi për padinë e Zaevit kundër Nikollovskit shtyhet për më 20 nëntor

Z H

Komisioni Evropian miraton strategjinë e vaksinimit kundër Covid-19

E.E.

Biznes me varrimin e të vdekurve nga Covid 19?

T E

Deputetja e ASH Ilire Dauti flet për Pr/Ligjin e koalicionit ASH-AAA për shtetësinë

B M

Ekspertët: Pakoja e katërt e domosdoshme, zvoglimi i TVSH-së është një hap diferencial nga masat tjera

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...