Agjencia Zhurnal.mk

Ish kryeministri Zaev dërgon urime tek Sánchez, shpreson që së shpejti do ratifikohet protokolli

Madrid/Shkup, 7 janar – Ish-kryeministri dhe kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev uroi kryeministrin spanjoll, Pedro Sanchez, i cili sot në tentim të dytë arriti të formojë shumicë për t’u krijuar qeveria spanjolle.

“Përgëzime për marrjen e shumicës për formimin e qeverisë. Spanja vazhdon në mënyrë progresive, me çka do të mundësojë stabilitet dhe zhvillim në Evropë”, shkruan Zaev në ‘Twitter’.

Ai poashtu shkruan se pret ratifikim të protokollit të Maqedonisë dhe se e gëzon fakti që vendi do të jetë anëtar i 30-të i NATO-s. Ndryshe, Spanja është shteti i fundit që duhet të ratifikojë Protokollin për hyrjen e Maqedonisë në NATO.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...