Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ish-luftëtari i UÇK-së Ramiz Kukaj ftohet nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale është duka vazhduar me dërgimin e ftesave për intervistim për ish-luftëtarët e UÇK-së.

Kësaj radhe kjo gjykatë ka ftuar ish-luftëtarin Ramiz Kukaj. Lajmin e ka bërë të ditur, kryetari i OVL e UÇK-së, Hysni Gucati.

“Sot morra lajmin që luftëtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës z. Ramiz Kukaj është ftuar nga gjykata speciale . Edhe ky do të dali faqebardhë nga kjo gjykatë”, ka shkruar Gucati në Facebook.

Postime të ngjashme

Sot mbahet takimi i Këshillit të kryetarëve komunal për masat antiCOVID, do të japin sugjerime si të veprohet më tutje

S.B.

Sot nis procesi i vaksinimit antiCOVID për të moshuarit në shtëpitë e kujdesit dhe pacientët në dializë

S.B.

​Haxhiu, Lekaj, Kadaj-Bujupi dhe Baftiu dalin para drejtësisë

S.B.

13,236 raste aktive me coronavirus në Kosovë

S.B.

BE do të sigurojë vaksina shtesë për Kosovën

N E

Driton Selmanaj : LDK gaboi që e votoi Vjosa Osmanin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...