Ish-mbrojtësi i Barcës dhe Juves, Caceres prezantohet te Cagliari

Cagliari e ka prezantuar transferimin e ri, Martin Caceres, derisa Keita Balde Diao është bashkuar për herë të parë në stërvitje.

 

Ekipi nga Sardiania e transferoi Keitan nga Monaco me parametrat zero, ndërsa klubi nga Ligue 1 do të përfitojë 25 për qind nga shitja e mëtutjeshme.

Edhe mbrojtësi uruguaian, Caceres, ishte lojtar i lirë pas përfundimit të kontratës me Fiorentinan.

Ai nënshkroi kontratë njëvjeçare me Cagliarin deri në qershor të vitit 2022.

Kujtojmë që 34-vjeçari gjatë karrierës së tij ka luajtur për klube të mëdha, si Barcelona dhe Juventus. 

Related posts

Zyrtare: Simeone te Atletico Madridi deri në vitin 2024

D V

Tuchel: Lukaku gati për Arsenalin, na duhej një sulmues si ai – këtë vit jemi edhe më të fortë

D V

Sedloski: Publiku është motiv shtesë për futbollistët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com