Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ish ministrja Jankullovska: Nuk jam arratisur, jam në shtëpi

Zhurnal Ads

Shkup, 19 shtator – Ish-Ministrja e Brendshme, Gordana Jankullovska, të cilës Gjykata e Lartë dje i refuzoi apelimin e vendimit për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove dhe konfirmoi dënimin e saj me katër vjet burg, në një deklaratë për A1, thotë se thashethemet se ajo u arratis ishin të pasakta.

“Kjo është marrëzi. Jam në shtëpi. Kush dëshiron le tw udhwroj pwr kafe. Të ju dërgoj vendndodhjen, një selfie, nuk di çfarë t’ju them, tha Jankullovska.

Me aktvendimet e sjella, Gjykata Supreme e Republikës së Maqedonisë së Veriut, i refuzoi kërkesat e të dënuarve që i dorëzuan personalisht dhe përmes avokatëve të tyre dhe i konfirmoi aktvendimet e Gjykatës së Apelit – Shkup.

Me këtë janë konfirmuar dënimet me burg prej dy vjetëve për Nikolla Gruevskin, katër vjet për Gordana Jankullovska dhe 4.5 vjet heqje lirie për Gjoko Popovskin.

Jankullovska është e vetmja e cila do të marrë akt udhëzues për në burg, për shkak se ish-kryeministri Gruevski është azilkërkues në Hungari, ndërsa Popovski tashmë është në burg.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Buxheti i komunës Mavrovë-Rostushë për vitin e ardhëshëm do jetë mbi 189 mln denarë

T E

Të shfrytëzohen rrugët tjera alternative për dalje nga Shkupi derisa rikonstruohet bul. “Aleksandar Makedonski”

T E

Xhaferi takim me ambasadoren suedeze: Për shkak virusit, Kuvendi po mendon alternativë tjetër të punës

E.E.

493 raste të reja, 15 të vdekur dhe 450 të shëruar

T E

Filipçe: Shumë pak pacient janë vendosur në respiratorë, rezultatet nga masat për 3-4 javë

T E

Ministri Shëndetësisë, Filipçe falënderon qytetarët për durimin dhe respektimin e masave

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...