Agjencia Zhurnal.mk

Ish-presidenti i Barcelonës, Rosell: Do ta blija përsëri Neymarin

Ish-presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell ka thënë se ai do ta rikthejë sulmuesin e Paris Saint-Germain, Neymar, përsëri në klub.

Presidenti aktual Josep Maria Bartomeu është përpjekur të gjejë një mënyrë për të ri-nënshkruar me yllin e PSG-së tash e disa afate kalimtare.

Por, ndikimi i pandemisë globale të coronavirusit ka goditur arkën e klubit dhe financat nuk

Nga ana e tij, Rosell mbështet idenë e Barcës për të blerë përsëri kapitenin e Brazilit.

I pyetur se cilin lojtar do të nënshkruante për Barcën, Rosell deklaroi pa hezitim: Neymarin.

“Neymar. Ai është lojtari i vetëm, së bashku me Lionel Messin, i cili me të vërtetë bën një ndryshim”, ka thënë fillimisht Rosell për gazetën Sport.

“Ai ka një personalitet të shkëlqyeshëm në fushë. Sigurisht, unë do të bëja dy kontrata. Një sportive dhe një në sjellje”, përfundoi ish-presidenti i Barçës.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!