Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Ish-presidentja Atifete Jahjaga mirëpret koreografinë e Dardanëve në përkrahje të Heroinave

Dardanët po vazhdojnë të përkrahin fushatën “Bëhu zëri im”, e cila ka për qëllim t’i mbështes heroinat që u dhunuan në luftën e fundit në Kosovë.

Tifozët e Përfaqësueses bënë të ditur se stadiumi “Fadil Vokrri” do të jetë i mbuluar me lule, në përkrahje të heroinave.

Kjo është mirëpritur edhe nga ish-presidentja, Atifete Jahjaga, e cila ka ndarë një fotografi nga stadiumi në rrjetet sociale.

“Jehona e heroinave. Bravo Dardanë”, ka shkruar ajo në rrjetin social, Facebook.

Jahjaga ndërkohë në vitin 2018 themeloi ‘Fondacioni Jahjaga”, i cili siç ka theksuar do të fokusohet kryesisht në fuqizimin e grave në integrimin dhe avancimin e tyre në shoqëri.

Kujtojmë që edhe në miqësore ndaj Shqipërisë më 11 nëntor, lojtarët e Kosovës kishin veshur fanella në përkrahje të kësaj fushate.

Jehona e heroinave.Bravo Dardanë.

Posted by Atifete Jahjaga on Wednesday, November 18, 2020

Postime të ngjashme

Almeda Abazi publikon një nga momentet e para pas lindjes së vajzës

Dafina Vidishiqi

“Baba beqar”, Mozzik zbulon se ai nuk është në lidhje

Dafina Vidishiqi

Xhensila Myrtezaj dhe Lumi B nesër sjellin këngën e re, me pamje të tjera nga klipi

Dafina Vidishiqi

Kate Middleton vendos gjerdanin domethënës kushtuar tre fëmijëve të saj

Dafina Vidishiqi

Loredana Zefi me një tjetër tatuazh të ri

Dafina Vidishiqi

Familja Mbretërore i nderon baballarët e tyre në Ditën e Babait me fotografi të ëmbla nga arkiva

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...