Ish-sigurimi i Britney Spears pretendon se ka audio që ekipi donte të fshihej

Një ish-anëtar i ekipit të sigurisë të Britney Spears pretendon se ka mbajtur fshehurazi një kopje të një regjistrimi audio “jashtëzakonisht të ndjeshëm” të yllit të popit që punëdhënësi i tij donte të fshihej.

 

Ish-punonjësi i Black Box Security foli për kasetën e supozuar në një rimorkio për “Kontrolli i Britney Spears”, pasimi surprizë i dokumentarit të nominuar nga Emmy të New York Times “Framing Britney Spears”, transmeton lajmi.net.

“Edan [Yemini, një ish -truprojë për Spears] dhe një nga agjentët që punonin me të erdhën në zyrën time dhe më dhanë pajisjen e regjistrimit audio dhe një makinë USB dhe më kërkuan ta fshij,” pohoi punonjësi mashkull, emri i të cilit ishte nuk zbulohet në klipin e së premtes.

“I kam kërkuar të më thonë se çfarë kishte në të. Ata u dukën shumë nervozë dhe thanë se ishte jashtëzakonisht e ndjeshme, që askush nuk mund ta dijë për këtë, dhe kjo është arsyeja pse unë duhet të fshij gjithçka në të, kështu që nuk ka asnjë regjistrim të tij. ”

Ish-punonjësi tha se shkëmbimi “ngriti kaq shumë flamuj të kuq”, duke shtuar, “Unë nuk doja të isha bashkëfajtor në çfarëdo që ata ishin të përfshirë, kështu që mbaja një kopje sepse nuk doja të fshija provat.”

Është e paqartë nëse ai luan regjistrimin e supozuar apo zbulon më shumë detaje rreth asaj që mund të dëgjohet në të në episodin e plotë “Kontrolli i Britney Spears”.

Babai i Spears, Jamie Spears, punësoi Yemini të Black Box Security për të mbrojtur këngëtaren “Toxic” menjëherë pasi ajo u vendos nën një konservator në shkurt 2008.

Një avokat për Yemini tha në një deklaratë për “Mirëmëngjes Amerikë” të premten, “Black Box gjithmonë kanë vepruar brenda kufijve profesionalë, etikë dhe ligjorë, dhe ata janë veçanërisht krenarë për punën e tyre në mbajtjen e zonjës Spears të sigurt për shumë vite.”

Avokati i Jamie, ndërkohë, këmbënguli se “veprimet e tij u bënë me dijeninë dhe pëlqimin e Britney, avokatit të saj të caktuar nga gjykata”.

Britney, 39 vjeç, ka qenë e hapur në muajt e fundit në lidhje me dëshirën e përfundimit të kujdestarisë së saj, duke e quajtur kontrollin e babait mbi çështjet personale dhe pasurinë e saj “abuzive”.

Pasi Jamie, 69, paraqiti një peticion në fillim të këtij muaji duke rënë dakord për t’i dhënë fund përfundimisht marrëveshjes ligjore, avokati i Britney u zotua të vazhdojë hetimin e “keqmenaxhimit financiar” të mundshëm dhe çështje të tjera që klienti i tij i famshëm ka ngritur.

Rasti i kujdestarisë, i cili gjithashtu do të eksplorohet në një dokumentar të ardhshëm të Netflix, ka një seancë tjetër gjyqësore të caktuar për 29 shtator.

“The New York Times Presents: Controlling Britney Spears” shfaqet premierën të premten në orën 10:00.

Related posts

Rita Ora shfaqet me maskë me dizajn të ushtrisë në New York

D V

Me një video nga studioja, 2 Ton paralajmëron këngën “Corazon”

D V

Priyanka Chopra zbulon tatuazhin e ri ndërsa shfaqet në rroba banje në ditëlindjen e saj të 39-të

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More