Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ish-ushtarja e UÇK-së ftohet nga Specialja

Gjykata e Hagës i ka dërguar ftesë ish-ushtarës së UÇK-së, Sadete Doda.
Doda më 26 janar do të paraqitet në zyret e EULEX-it, ka bërë të ditur ish-deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu.
“Çlirimitaret e Kosovës krenar po përballen me betejën e fundit për Kosovën. Rreshtit Çlirimitar edhe njëher është ftuar ti bashkohet edhe Sadete Doda-SHOTA. Ajo me datën 26.01.2021 do te paraqitet në zyrat e EULEX-it në Fushë Kosovë. Çlirimitaret do kthehen faqebardhe por si do jetojne me turpin mjeranet qe deponuan dosje në Hage!”, ka shkruar Musliu.
Nuk dihet se në çfarë cilësie është ftuar Doda, e cila në luftë është njohur me emrin “Shota”.

Postime të ngjashme

Infektologu Tolaj tregon se pse po infektohen të vaksinuarit kundër COVID-19

D V

Nesër mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden

D V

Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si ju

D V

Loja me kthimin e rasteve në rigjykim, dy dekada në kërkim të drejtësisë

D V

Italia me masa të reja antiCOVID, kufizime për qytetarët që udhëtojnë në këtë shtet

D V

Ambasadorja sllovene: Pres me padurim thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...