Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Ishin lënë rrugëve”, kryeministri Rama prezanton 12 projektet strategjike të qeverisë që drejton

Kryeministri Edi Rama ka nisur javën me një video ku tregohen 12 rrugë të cilat janë ndërtuar ose rindërtuara, dhe që ndodhen të gjitha në Jug të Shqipërisë.

Bypass-i i Fierit është investimi më i madh deri tani, teksa pasohet edhe nga Unaza Lindore e Fierit, për të vijuar me ndërtimin e rrugës së Llogarasë.

Po ashtu të tjera janë edhe Qafë Plloça, Unaza Pogradec, Përmet- Skrapar, Lin- Pogradec, Banjë- Gramsh, Sarandë, Unaza çorovodë, Moglicë dhe Korçë- Ersekë.

https://www.facebook.com/edirama.al/posts/10158128784261523

Postime të ngjashme

“BE po ju ndjek nga afër” Soreca: Vetëpërmbajte, shmangni dhunën

S.B.

“Ish-ushtarakë dhe ish-punonjës policie të përfshirë”, Veliu: Ja si ndodhi konflikti në Elbasan

S.B.

PS mbyll fushatën për Tiranën, Rama mesazh patronazhistëve: Asnjë frikë, prej atyre që kanë kapur alltiet e marrëzisë që të ndalin të pandalshmen

S.B.

“Krim i shëmtuar”, OSBE kërkon zbardhjen e ngjarjes së Elbasanit. Reagon edhe Presidenti Meta

S.B.

Incidentet/ Meta thirrje ndërkombëtarëve: Të jenë më parimorë dhe të reagojnë në kohë

S.B.

Rama 3 ditë para zgjedhjeve: Ndalimi i disa iftareve mbrëmë nga paramilitarët e PD një çmenduri, thirrja ime është për qetësi, durim e besim

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...