Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Ishin shok skuadre, Kastrati dhe Olmo shkëmbejnë fanellat

Kosova është mposhtur në ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Botëror ‘Katari 2022’.

Spanjollët triumfuan me dy gola diferencë, ku në fund ishte rezultat 3-1 në të mirë të tyre.

Pas ndeshjes Lirim Kastrati ka shkëmbyer fanellën me Dani Olmon, që ishte edhe shënuesi i golit të parë në ndeshje.

Dyshja kanë qenë shok skuadre te gjiganti kroat Dinamo Zagreb, para se spanjolli të bashkohej me RB Leipzig.

“Ishte kënaqësi të të shihja miku im”, ka shkruar Lirim Kastrati në Instagram pasi ka publikuar foton me Olmon.

Nuk ka munguar komenti i spanjollit i cili i tha se i vinte mirë që e pa përsëri yllin kosovar.

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...