Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

ISHP: 56 raste me virusin britanik

Shkup, 10 shkurt – Gjatë periudhës kohore nga 1 deri 7 Shkurt, në ISHP janë paraqitur 649 materiale që janë sekuencuar për prani të llojit britanik të koronavirusit nga tri laboratore ( ISHP, Zhan Mitrev dhe AMSHA). Nga materialet e sekuencuara, 56 janë pozitiv me virusin britanik.

Sic njoftohet ky lloj virusi është I pranishëm në 8 qytete, kurse më shumë raste janë shënuar në Ohër – 25, në Prilep – 10 dhe Kavadar – 4 raste.

Konform analizave të AMSHA-së, në periudhën e fundit janë detektuar më shumë raste të varijanteve të reja, që paraprakisht nuk kanë qenë të detektuar tek pacientët në vendin tonë, që sipas ISHP-së, flet për transferimin e rasteve të reja të COVID-19 nga vendet e huaja. (Zhurnal.mk)

Postime të ngjashme

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

D V

Xhambaski: Nëse respektohen “vijat e kuqe”, komisioni maqedono-bullgar nuk do të mund të funksionojë

D V

OBRM-PDUKM: Mini-Shengeni nuk është një alternativë e BE -së

D V

Priten variante të ndryshme të Covid-19! Mund të rekomandohet marrja e dozës së tretë e vaksinës

D V

Edhe katër të rinj arrestohen pasi kapen me marihuanë!

R Zh

Zaevi për “Ballkan të Hapur”: Derisa BE-ja nuk e përmbush premtimin, ne do punojmë për një jetë më të mirë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...