Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Ishte e varur nga droga, por mahniti të gjithë me transformimin e saj

Një grua e varur nga droga kishte filluar të përdorë heroinë në moshën vetëm 15 vjeç dhe tani ka zbuluar se si ajo arriti të mposhtte varësinë, dhe fotot e transformimit të saj kanë kënaqur shumë.

Gruaja nga SHBA, Madison McManus u prezantua në botën e drogës si adoleshente nga i dashuri i saj i atëhershëm dhe ajo jetoi në rrugë për një kohë para se të arrinte të pastrohej. Ajo tani po lufton për të marrë kujdestarinë e vajzës së saj nëntë vjeçare pasi ajo mbeti shtatzënë në moshën 18 vjeç, raporton Daily Mail.

Ajo u detyrua të hiqte dorë nga vajza e saj për shkak të varësisë që e çoi atë në probleme me ligjin. Familja e saj tani është kthyer në jetën e saj, pasi ishte e pastrehë që kur ishte njëzet. Ajo së fundmi zbuloi se si e kapërceu varësinë me ndihmën e një grupi të Alkoolistëve Anonimë, transmeton Telegrafi.

Tani ajo dëshiron të tregojë historinë e tij dhe të ndihmojë njerëzit të shohin se ekziston një “zgjidhje për këtë sëmundje”, raporton The Sun. “Kam jetuar një jetë plot mjerim dhe jam lutur sa herë që nuk jam zgjuar. Për një kohë të gjatë kam menduar se nuk do të dilja kurrë nga atje”, tha Madison.

Madison tha se ajo filloi rehabilitimin për herë të parë në moshën 15 vjeç, duke shtuar se ajo kishte lënduar veten, por edhe familjen e saj dhe njerëzit e tjerë përreth saj.

Ajo thotë se luftoi me varësinë për disa vitet e ardhshme dhe më pas ishte e matur për nëntë muaj kur ishte shtatzënë. “Deri më tani, ka qenë periudha më e gjatë që nuk kam përdorur drogë”, pranon ajo.

Ajo jetoi në rrugë për gjashtë vjet dhe se iu desh të luftonte me veset e saj.

“Unë e lashë shkollën, e vura vajzën time në kujdestari të përkohshme, thjesht nuk mund ta ndaloja përdorimin e drogës. Në atë moment të jetës sime, unë nuk kisha familje, miq, apo askënd tjetër. Unë isha vetëm”, shpjegoi ajo.

Ajo thotë se arriti të largojë gjithçka nga ajo dhe kështu filloi “endja e saj gjashtë-vjeçare nëpër qytetin e errët”. “Mund të shkruaj një libër për gjërat me të cilat jam marrë gjatë luftës kundër varësisë”, tha ajo.

Ajo gjeti një grup alkoolikësh anonimë dhe atëherë filloi shërimi i saj.

Familja tani e mbështet atë, dhe motra dhe miqtë përpiqen ta ndihmojnë atë të rimarrë kujdestarinë e vajzës së saj.

Ai tani u tregon të tjerëve që luftojnë me varësinë se ka një rrugëdalje.

“Vetëm vazhdoni të luftoni dhe gjithmonë mos harroni të jeni mirënjohës, i përulur dhe i hapur”, tha ajo.

Postime të ngjashme

Një astronaute grua, për herë të parë në Emiratet e Bashkuara Arabe

S.B.

Gjaku i zogjve funksionon si sistem ngrohjeje në dimër

S.B.

Tentoi të tallet me policinë braziliane duke vendosur një kukull në plazh, ata e kuptuan se çfarë ishte kur iu afruan – por dënuan autorin e kësaj “vepre”

S.B.

Aeroplani tentoi të bënte ulje emergjente, por gruaja lindi foshnjën e saj në mes të fluturimit

S.B.

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...