Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Ishulli i largët regjistron rastin e parë me koronavirus

Zhurnal Ads

Ishujt Marshall, një nga vendet e pakta në planet pa raste koronavirusi, është prekur nga Covid-19. Në këtë ishull të largët u regjistruan të martën dy rastet e para.

Qeveria e ishullit në Paqësor tha se dy punonjës të një baze amerikane kanë dalë pozitivë në testim pasi erdhën nga Hauai ditën e martë. Çifti udhëtoi me një avion ushtarak dhe është izoluar nga komuniteti.

Ishujt Marshall mbyllën kufirin në muajin mars për të mbajtur larg koronavirusin, ashtu siç bënë shumica e ishujve të Paqësorit, nga frika se sistemet e tyre shëndetësore nuk do të ishin në gjendje të përballonin një shpërthim të Covid-19.

Kiribati, Mikronezia, Nauru, Palau, Samoa, Tonga, Tuvalu dhe Vanuatu ende nuk kanë raportuar për raste me koronavirus.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

U publikuan “10 rrugët rurale më të bukura” të Kinës

Z H

Katër gra shtatzëna mes 20 emigrantëve të mbytur në barkën e tejmbushur drejt Italisë

T E

Krivokapiq shpalos programin qeverisës dhe përbërjen e qeverisë së re në Mal të Zi

S.B.

Pas katër vitesh mosmarrëveshje caktohet data e negociatave Turqi-Greqi

S.B.

KORE E JUGUT – Edhe ushtria mobilizohet në luftën kundër COVID-19

S.B.

Studimi i ri: Covid po qarkullonte në Itali që në Shtator 2019, virusi në Evropë më shpejt nga sa mendohej

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...