Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Ismaili për vendimin që trafiku urban të jetë falas: Po jetësohet një ide e mirë

Zhurnal Ads

Nënkryetari i PDK-së, Uran Ismaili ka thënë se propozimi i PDK-së që trafiku urban të jetë pa pagesë po jetësohet.

Ismaili përmes një postimi në Facebook, ka shkruar se ky është një hap i rëndësishëm që i ndihmon qytetarët dhe kursen xhepin e tyre.

Postimi i plotë:

Një ide e mirë e Degës së PDK-së në Prishtinë po jetësohet. Pasi u votua propozimi ynë nga Asambleja Komunale, tash trafiku urban në Prishtinë është pa pagesë.

Një hap i rëndësishëm ky që i ndihmon qytetarët, kursen xhepin e tyre, ruan shëndetin dhe inkurajon transportin publik.

Me politika të mira, ndreqet Kryeqyteti.

Falënderoj të gjitha partitë politike që mbështetën këtë propozim.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Si e humbi Lidhja Demokratike bastionin kryesor

S.B.

Në Bibliotekën e Gjilanit vendoset pllaka e sallës së lexuesve me emrin e Agon Musliut

S.B.

Letra me prokurorinë që mundësoi dorëzimin vullnetar të Veselit – Flet Emmerson

R ZH

Në muajin mars nis rregullimi i kullave të Jasharëve me një fond 6 milionë euro

T E

Nuk ka më teste serologjike me çmim 200 euro

admin

Goditet me plumb derisa shikonte fishekzjarret në ballkonin e shtëpisë, gruaja nga Vitia në gjendje të rëndë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...