Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Itali 3-0 Zvicër, notat e Xhakës dhe Shaqirit përballë italianëve magjikë

Italia ka shënuar fitore ndaj Zvicrës me rezultat 3-0, në ndeshjen e dytë të fazës së grupeve në Euro 2020.

Me këtë fitore italianët kanë gjashtë pikë dhe kanë siguruar kalimin në fazën tjetër. Manuel Locatellit ka shënuar dy herë, ndërsa Ciro Immobile shënoi një herë.

Mesfushori italian Locatelli ishte më i miri në fushë me notën 8.6.

Giovani di Lorenzo (7.5) dhe Leonardo Bonucci (7.4), po ashtu u vlerësuan lartë.

Lojtari më i dalluar i Zvicrës ishte kapiteni Granit Xhaka, që u vlerësua me notën 7.3.

Xherdan Shaqiri për këtë ndeshje u vlerësua me 6.7.

Notat e lojtarëve të Italisë dhe Zvicrës

Postime të ngjashme

Bersnt Celina me probleme në zemër, tre muaj do të qëndrojë jashtë fushave

D V

Real Madridi e njofton Milanin për çmimin e Iscos

D V

Arteta thotë se Xhaka nuk do të largohet nga Arsenali: Është lojtar kyç i skuadrës

D V

Interi ka refuzuar tri oferta për Lautaron, iu bën me dije çmimin e futbollistit ekipeve të interesuara

D V

Milani kërkon një tjetër sulmues, në ofensivë për Alexander Sorloth

D V

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19 në Lojërat Olimpike të Tokios, shifër alarmante

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...