Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Itali, 30 mijë raste të reja me covid 19, nesër fillojnë masat shtrënguese

Zhurnal Ads

Duke nisur nga dita e hënë në Itali pritet të vendosen masat shtrënguese për shkak të rritjes së rasteve me koronavirus. Këto masa do t’i njoftojë vet kryeministri italian, Giuseppe Conte.

Mediat italiane raportojnë se Conte pritet të prezantojë masat e reja ku mes të cilave janë rikthimi i izolimit në zonat e rrezikuara dhe ndalimin e qarkullimit të qytetarëve mes rajoneve.

Kujtojmë se ndër masat që vendoset është mbylljen e lokaleve dhe restoranteve. Ditën e fundit Italia raportoi mbi 30 mijë raste të reja me COVID-19.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Sekretari i OKB paralajmëron: Nacionalizmi i vaksinimit po zgjerohet– vaksinat duhet t’i shpërndahen të gjitha vendeve

S.B.

Gjykata e Apelit hedh poshtë kërkesën e Trumpit për rezultatin zgjedhor në Pensilvani

T E

Mjeku ua fal borxhin prej 650,000 dollarë pacientëve me kancer

T E

Një tërmet 6.3 ballë godet Filipinet

S.B.

Kanadaja refuzon 150 mijë $ nga Irani për viktimat e avionit të rrëzuar

T E

Mijëra aplikime, si mund të bëhesh finlandez për 90 ditë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...