Itali, bombë poshtë makinës së politikanit- thirren forcat xheniere

Policia italiane çaktivizoi një bombë të vendosur poshtë makinës së një politikani lokal në Romë, një incident ky shumë serioz sipas kryebashkiakes Virginia Raggi .

Forcat xheniere u thirrën në vendngjarje pasi në makinë ishin diktuar disa tela të dyshimtë.

Menjëherë u bllokua rruga ku ndodhej automjeti, derisa ekspertët arritën ta çaktivizonin bombën që shkaktoi jo pak frikë. Makina e shënjestruar ishte ajo e Marco Doria, president i grupit të punës të ngarkuar me ruajtjen dhe zhvillimin e parqeve e vila historike në kryeqendrën e Italisë.

Doria ishte vendosur tashmë nën mbrojtje policore për shkak të kërcënimeve të vazhdueshme që kishte marrë, e që lidheshin me denoncimet që ai i kishte bërë ndërhyrjeve të paligjshme në ndërtesa historike si dhe dëmtimit të statujave e shatërvanëve të qytetit.

Prokurorët e Romës kanë hapur një hetim dhe thonë se do ta ndjekin këtë çështje deri në fund./tch

Related posts

Sllovenia fillon të përdorë tretmanin me antitrupa për pacientët me COVID-19

D V

Megaprojekti luksoz i Dubait – “Zemra e Evropës” po krijon një gamë të madhe koralesh

Redaksia

Kina mohon se ka testuar një raketë hipersonike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More