Itali/ Pasaporta e vaksinimit COVID-19 për të gjithë punonjësit

Zgjerimi i pasaportës së vaksinimit për të gjithë punonjësit është një hipotezë në diskutim, ndërkohë që kompanitë duan siguri për ata që punojnë në departamente, tha ministri italian për Zhvillimin Ekonomik, Giancarlo Giorgetti.

 

“Vetëm një person i infektuar, pa pasoja shëndetësore, rrezikon të mbyllë të gjithë kompaninë. Ne duhet të garantojmë një sistem sigurish, si nga pikëpamja shëndetësore, ashtu edhe nga pikëpamja e organizimit të punës”, shtoi Giorgetti.

Ministri theksoi se duhet bërë gjithçka që frymëzon maturia për frenimin e pandemisë.

Related posts

Luftime të reja në Luginën Panjshir të Afganistanit – zona e vetme që nuk ka rënë në duart e talebanëve

D V

Rusia nis me dhënien e dozave përforcuese të vaksinave

D V

Përleshje vdekjeprurëse me armë zjarri në aeroportin e Kabulit, në incident të përfshira edhe forcat amerikane dhe gjermane

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com