Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Italia dhe Austria me të kuqe në hartën europiane të udhëtimeve

Zhurnal Ads

Italia dhe Austria iu bashkuan sot shumë vendeve të BE-së, të renditura me të kuqe në variantin e përditësuar të hartës së re europiane të rekomandimeve të udhëtimit.

“Shkalla e infektimi, nivelet e mbushjes së spitaleve, por edhe nivelet e vdekshmërisë, janë në rritje në të gjithë Europën”, paralajmëroi kreu i ECDC-së, Andrea Ammon, në një intervistë me BBC.

Në variantin e sotëm të hartës, vetëm Norvegjia është kryesisht në të gjelbër dhe, prapëseprapë, pa rajonin e Oslos, i klasifikuar në portokalli.

Harta, e krijuar nga Qendra Europiane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (ECDC), bashkon 27 vendet e Bashkimit Europian, Britaninë e Madhe dhe anëtarët e Zonës Ekonomike Europiane, si Norvegjia dhe Islanda.

E aplikuar nga BE në fillim të tetorit, ajo synon të harmonizojë më mirë rekomandimet e udhëtimeve.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Mbretëria e Bashkuar, në pikën më vdekjeprurëse të pandemisë

S.B.

Rekord global i vdekjeve dhe rasteve me COVID-19

S.B.

Kryeekonomistja e FMN shpallet gruaja e vitit nga “Vogue India”

S.B.

Italia raporton 541 vdekje e 20,648 raste të reja me koronavirus

T E

SHBA, një kongresmen i sapozgjedhur humb jetën nga COVID-19

S.B.

Obama thotë se “nuk është i befasuar nga refuzimi i Trump për të bërë një tranzicion paqësor të pushtetit”

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...