Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Italia humb Pelegrinin, kërkon menjëherë zëvëndësimin

Lorenzo Pelegrini nuk do të jetë pjesë e Kampionatit Evropian, “Euro 2020”. Pellegrini ka pësuar një lëndim në muskuj dhe lëndimi do t’ia pamundësojë pjesëmarrjen në “Euro 2020”.

Lajmin për lëndimin e Pellegrinit e ka konfirmuar edhe Federata e Futbollit të Italisë përmes llogarisë zyrtare të rrjetit social “Tuitter”.

Kombëtarja e Italisë, ka bërë kërkesë nga UEFA-ja që t’ia mundësojë zëvendësimin e tij me një lojtar tjetër. Sipas mediave italiane, në vend të Pellegrinit pritet të grumbullohet anëtari i Fiorentinas, Gaetano Kastrovilli.

Postime të ngjashme

Prezantimi interesant i Aro Muric tek skuadra turke

D V

Prishtina dhe Bodo/Glim barazojnë pas 45 minutave të para

D V

Zyrtare: Jack Grealisht kompleton transferimin rekord te Manchester City

D V

Anderlechti tregon fuqinë përballë Laçit, belgët triumfojnë me rezultat të thellë në Shqipëri

D V

Prishtina tregon fuqinë përballë kampionit norvegjez, kryeqytetasit marrin një fitore të madhe ndaj Bodo/Glimt

D V

Tuchel e cilëson lojtar fantastik Lukakun

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...