Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Italia planifikon karantinë pesëditore për udhëtarët nga vendet e BE-së

Italia po planifikon karantinë pesëditore për të gjithë udhëtarët që vijnë nga vendet e Bashkimit Evropian, thanë të martën burime të ministrisë së shëndetësisë.

Udhëtarëve gjithashtu do t’u kërkohet të bëjnë një test për COVID-19 para se të largohen nga vendi dhe një test të mëtejshëm pasi të ketë përfunduar periudha e karantinës, shkruan Euronews.

Masa të ngjashme tashmë ekzistojnë për vendet jo-anëtare të BE-së.

Postime të ngjashme

Polici amerikan nuk ndahet së qari pasi u detyrua ta vrasë 19-vjeçaren – familja “ia fal gjakun”

Dafina Vidishiqi

Fauci: Varianti Indian, kërcënimi më i madh në luftën kundër Covid-19

Dafina Vidishiqi

Pamjet kur një burri rom në Çeki, polici ia vuri gjurin në qafë – vdekja e tij po krahasohet me atë të George Floyd në SHBA

Dafina Vidishiqi

New Yorku nuk është më qyteti me më së shumti miliarderë

Dafina Vidishiqi

Szijjarto: BE mund ta humbasë Ballkanin Perëndimor

Dafina Vidishiqi

Spanja fal liderët katalanas për përpjekjet e dështuara për pavarësi

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...