Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Italia raportoi 822 viktima në 24 orët e fundit nga Covid-19

Zhurnal Ads

Numri i të vdekurve si pasojë e koronavirusit të ri (COVID-19) në Itali ka arritur në 52.850, me 822 vdekje të regjistruara në 24 orët e fundit, transmeton Insajderi.

Sipas të dhënave të përditshme të njoftuara nga Ministria e Shëndetësisë, 29.003 persona janë diagnostikuar me COVD-19 në 24 orët e fundit, me çka numri i përgjithshëm i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë në muajin shkurt ka arritur në 1.509.875.

Numri i rasteve aktive ka arritur në 795.845, përfshirë 3.846 pacientë që aktualisht trajtohen në kujdes intensive, raporton Anadolu Agency (AA).

Ndërkaq, deri më tani janë shëruar 661.180 persona, përfshirë 24.031 në 24 orët e fundit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Trump nënshkruan urdhër që synon ndalimin e disa aplikacioneve kineze

S.B.

OBSH: Imuniteti i tufës nuk arrihet pa u bërë vaksinimi i 70% të popullatës

S.B.

1 milion veta kanë bërë vaksinën e COVID-19 nga “Sinopharm”-i i Kinës

R ZH

​Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje një person

S.B.

Republikanët marrin gjysmën e vendeve të Senatit

S.B.

Kroacia fillon rindërtimin, shumë qytetarë e kaluan Vitin e Ri jashtë ose nëpër çadra e makina

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...