Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Italia rrezikon krizë totale politike

Italia rrezikon të përballet me krizë qeveritare të enjten, pasi që mbledhja e kabinetit qeveritar mund të shfaqë krisjen Brenda koalicionit të brishtë në pushtet.

Kriza mund të godasë shtetin që është duke u munduar të kontrollojë valën e re të Covid-19, që ka marrë jetët e 80 mijë personave dhe ka shtyrë vendin drejt recesionit dramatic, transmeton portali arbresh.info

Kabineti takohet të enjten vonë për të miratuar planin e rimëkëmbjes ekonomike, e cila përfshin shpenzime për më shumë se 200 miliardë euro (mbi 243 miliardë dollarë) në hua dhe grante të caktuara nga BE për të ndihmuar vendet e goditura rëndë nga pandemia.

Postime të ngjashme

Kina: Pretendimet për gjenocid ndaj ujgurëve janë absurde

T E

Zyrtarët vizitojnë kufirin SHBA-Meksikë mes rritjes së fluksit të emigrantëve

T E

Humb jetën në një aksident ajror parlamentari francez Olivier Dassault

T E

Ligjvënësi gjerman jep dorëheqjen, përfitoi nga kontratat për maskat

T E

Asnjë i vdekur nga Covid-19 në 24 orët e fundit në Britani

T E

Austria pezullon vaksinat AstraZeneca, një grua humbi jetën, një tjetër është në gjendje të rëndë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...