Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Italia vijon të frikësojë botën: 270 viktima në 24 orët e fundit nga koronavirusi

Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 270 vdekje të reja dhe 11 641 raste pozitive të lidhura me COVID-19, sipas të dhënave nga Ministria italiane e Shëndetësisë.

Gjithsej, janë 2 107 persona të shtruar në kujdesin intensiv, me një rënie prej 3 njësish krahasuar me dje.

Në spital me simptoma janë 19 266, – 142 krahasuar me dje.

Të shëruarit janë 2 118 441 (+ 11 380), ndërsa në izolimin e shtëpisë ka 405 651 persona, me një rritje prej 135 njësish.

Gjithashtu, viktimat zyrtare nga COVID-19 në Itali janë rritur në 91 273, ndërsa rastet totale tani janë 2 636 738.

Postime të ngjashme

Kina reagon për akuzat e ShBA-së  mbi gjurmimin e virusit

Z H

Një vit nga shpërthimi vdekjeprurës në Bejrut

D V

SHBA-ja premton miliona vaksina për vendet në nevojë

D V

Disa të plagosur nga një sulm në Kabul

D V

Wang Yi: Kina do të jetë gjithmonë partnere e ASEAN-it

Z H

Tsikhanouskaya: E di se mund të zhdukem çdo moment

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...