Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Iu gjet snajper dhe fishekë në banesë, arrestohet 29-vjeçari në Vlorë

Një 29-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi u kap me snajper në banesë. Në kuadër të operacionit të koduar “SIG”, u arrestua shtetasi me inicialet K. Xh.

Burime zyrtare bënë me dije se pas informacioneve të marra në rrugë operative u zbulua në lagjen “Partizani”, që një shtetas mbante në banesë, armë zjarri pa leje, si dhe ushtronte veprimtari kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike. Përveç snajperit u sekuestruan dhe 64 fishekë dhe një palë dylbi optike.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme hetimore.

Postime të ngjashme

Aksident në rrugën “Don Bosko” në Tiranë, makina përplas 4-vjeçarin

S.B.

71-vjeçari humb jetën pasi që humbi kontrollin ndaj motoçikletës

S.B.

Sanksionohen 305 motoçiklistë në gjithë territorin e vendit

S.B.

Pesë persona për pesë ditë dhunojnë një femër në Prishtinë, e detyrojnë të konsumoj substanca narkotike

S.B.

Tiranë/ Kërcënoi se do të vetëvritej, burri zbret nga godina e “Muzeut Kombëtar”

S.B.

“Taksisti” çon në pranga 4 persona! Si tentuan të arratisen dy poseduesit e 900 gr kokainë, në Durrës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...