Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Iu ofroi mbështetje financiare, naftëtarët e Ballshit pranojnë ofertën e Ramës

Një ditë pas takimit që zhvilluan me kryeministrin Edi Rama, tryezë nga e cila nuk dolën të kënaqur, naftëtarët e Rafinerisë së Ballshit u mbledhën sot para Uzinës dhe vendosën që të pranonin ofertën e tij. Gazetari Ervis Kuçi raporton për ‘BalkanWeb’ se pjesëmarrësit në takimin e djeshëm komunikuan sot me të gjithë naftëtarët, ku vendosën që pranonin mbështetjen financiare nga qeveria.

Siç u raportua edhe dje, pagat e prapambetura me gjyq nuk janë marrë përsipër nga qeveria për 505 naftëtarët që e kanë fituat këtë gjyq, duke deklaruar se është marrëdhënie privat me privat. Kryeministri Edi Rama në takimit mësohet të ketë thënë se deri më tani nuk ka ardhur asnjë firmë serioze që të marrë përsipër rinisjen e punës, pasi mendojnë se kostoja është e lartë. Ndonëse Rama tha se do t’i jepte mbështetje financiare naftëtarëve, deri më tani nuk është përcaktuar ende se sa do të jetë ajo.

Jam i kënaqur që naftëtarët e pranuan propozimin e qeverisë. I falenderoj për mirëkuptimin dhe besimin. Tani e ka radhën…

Posted by Edi Rama on Tuesday, November 10, 2020

Postime të ngjashme

Mbi 912 mijë vaksinime në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Gjykata Kushtetuese pezullon gjykimin për zgjedhjet e 30 qershorit, do i drejtohet Komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Holanda lejon lëvizjen e lirë për shtetasit shqiptarë nga nesër

Dafina Vidishiqi

Rama: Dështoi BE me Ballkanin. Takimi në Shkup pas refuzimit nga BE

Dafina Vidishiqi

Kakavija hapet për autobusët e udhëtarëve nga Shqipëria

Bekim Laçi

Wizz Air sjell avionin e pestë në Rinas: Nisin fluturimet direkte drejt Barcelonës dhe Köln

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...