Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Ivanov, dëshmitarë i mundshëm për rastin e 27 Prillit

Shkup, 28 janar – Ish presidenti Gjorge Ivanov do të paraqitet si dëshmitar në një nga seancat e ardhshme të “Organizatorëve të 27 Prill”, megjithëse avokatët mbrojtës kanë njoftuar tërheqjen e disa prej dëshmitarëve të tyre. Seancat dëgjimore të radhës janë caktuar për javën e ardhshme.

Në seancën e sotme erdhën 14 dëshmitarë të propozuar nga mbrojtja e ish-ministrit Spiro Ristovski, i cili është gjithashtu midis të pandehurve. Një nga dëshmitarët, ish-Ministri i Mbrojtjes Zoran Konjanovski, dëshmoi se Ristovski kishte plane të tjera atë ditë. Ai nuk e organizoi ndërhyrjen, por u zhvendos dhe ai supozohej të vizitonte të sëmurët.

Të pandehurit në këtë rast janë ish-kreu i Kuvendit, Trajko Veljanoski, ish-Ministrat e Transportit dhe Lidhjeve dhe Arsimit, Mile Janakievski dhe Spiro Ristovski, si dhe ish-drejtori i BSP-së, Vladimir Atanasovski.

Postime të ngjashme

Në Krushevë është hapur manifestimi “10 ditë të Republikës së Krushevës”

Z H

Zaev përkujton viktimat dhe uron kryengritjen e Ilindenit

Z H

Tërmet në Kosovë, ndjehet në RMV dhe Sërbi

D V

Moti përvëlues “ngulfat” vendin, 80-100 intervenime të Ndihmës së Shpejtë

D V

Monitorim ndërkombëtar i proceseve gjyqësore

D V

Arkitekti z. Dashmir Arifi kandidat i PDSH-së për kreun e Komunës së Bogovinës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...