Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ivanovska: Antikorrupsioni nuk ka presion, po ka ndikime indirekte

Shkup, 6 shkurt – Kryetarja e Komisionit për Antikorrupsion Biljana Ivanovska tha se ajo dhe anëtarët e tjerë të Komisionit nuk kanë pasur presion të drejtpërdrejtë.

Por, siç tha ajo, ndikime të caktuara ndjehen indirekt.

“Ka ndikime nga forcat shkatërruese që afrohen me shkathtësi në çdo qeverie, përfshirë edhe këtë”, thotë Ivanovska.

Ajo pyeti pse Strategjia për Antikorrupsion nuk është miratuar në Kuvend për 3 muaj që nga zgjedhja e qeverisë së re.

Postime të ngjashme

Do të formohet NP për menaxhim dhe mbrojtje të Parkut Nacional Mali Sharr

Z H

Azeski: Ballkani të hapet, historia të mbyllet, biznesi të bashkohet

Z H

Finance Think: Fokusi nevojitet të vendoset në efikasitetin e shpenzimeve

Z H

MPPS me thirrje të respektohen masat për mbrojtje nga i ngrohti

Z H

Zaev zyrtarizon bashkëpunimin me PDSH-në në zgjedhjet lokale

Z H

Meteo-alarm portokalli, Qeveria me rekomandime për mbrojtje

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...