Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Ivanovska: Edhe vitin tjetër lufta kundër korrupsionit do të jetë e pakompromis

Shkup, 25 dhjetor – Ne do të vazhdojmë në rrugën me gjemba që filluam në vitin 2019, sepse korrupsioni është bërë një mënyrë jetese, ai ka depërtuar në të gjitha poret e shoqërisë, tha Biljana Ivanovska nga Komisioni për Antikorrupsion në konferencën CIVIL “Perspektivat 2021”.

“Hapi themelor që duhet të ndërmerret në luftën kundër korrupsionit është lufta e personit me veten e tij, integriteti i një personi dhe veprimi profesional mund të bëjë përparim. Për sa kohë që kemi ndonjë interes personal, mbase partiak, ajo rrugë është e çimentuar.

Duhet të rritet niveli i ndërgjegjësimit të qytetarëve se ata nuk i detyrohen askujt,” tha ajo.

Ivanovska thotë se ata kanë filluar të hapin çështje për punësim joprofesional, sepse një punësim i tillë do të bëjë që shteti të fundoset.

“Qeveria dhe Kuvendi janë në lëvizje për të miratuar një ligj, duhet të bëhen ndryshime ligjore”, tha ajo.

Postime të ngjashme

Nikolloski: Është java e katërt që Qeveria nuk mund të mbledhë 61 deputetë

T E

Bytyqi në takim me gastronomët dhe organizuesit e dasmave

T E

A do të konfiskohet prona e Sasho Mijalkovit?

T E

I riu vuan nga leukemia akute, kërkon ndihmën tuaj

D J

“Arratisja” dhe “rishfaqja” e Mijallkovit, një farsë e madhe!

D J

Covid-19, regjistrohen 725 raste të reja

D J

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...