Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Izet Mexhiti koordinatorë i grupit parlamentarë të BDI-së

Zhurnal Ads

Shkup, 15 shtator, Zhurnal.mk – Partitë politike parlamentare deri tek kryetari i Kuvendit kanë dërguar letër për formimin e grupeve parlamentare. Grupe parlamentare formuan LSDM-ja dhe koalicioni ‘Mundemi’, BDI, VMRO-DPMNE dhe koalicioni ‘Ripërtëritja e Maqedonisë’ si dhe Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa.

Në BDI koordinator është zgjedhur Izet Mexhiti, ndërsa zëvendës-koordinator Arbër Ademi. Për këtë kanë nënshkruar 14 deputetë.

Koordinator i i LSDM-së është Jovan Mitreski, ndërsa zëvendësi i tij është Sanja Mirakovska, kurse kreu i Kuvendit, Xhaferi do të njoftohet edhe për zëvendësin e dytë. Kërkesën e kanë nënshkruar 46 deputetë.

Nikolla Micevski është koordinatori i VMRO-DPMNE-së ndërsa zëvendësit e tij janë Dafina Stojanovska dhe Eli Panova. Për këtë kërkesë janë dhënë 44 nënshkrime.

Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa koordinator të grupit parlamentar do ta kenë Skender Rexhepin, ndërsa zëvendësit e tij janë Syrija Rashidi dhe Ilire Dauti.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

ANALIZA: Bullgaria “groposi” integrimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë

B M

Analistët: Një bllokadë nga Sofja, vë në pikpyetje jetëgjatësinë e Qeverisë “Zaev”

E.E.

VMRO-DPMNE: 22 të vdekur dhe 30% nga të testuarit pozitiv me Covid-19, çfarë duhet të ndodhë që Filipçe të jep dorëheqje

admin

Zaevi i porositi ministrat: U shërbejmë qytetarëve, ta dëgjojmë zërin e tyre

E.E.

Maqedonia e Veriut dhe Spanja kanë potencial të madh për rritjen e bashkëpunimit tregtar

Z H

Cilët deputet nga përbërja e kaluar kanë kërkuar apanazhë, a do të transferohen në institucionet shtetërore?

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...