Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Izrael, ulet numri i rasteve të rënda me Covid-19

Numri i izraelitëve që vuajnë nga rastet e rënda me Covid-19 ka rënë nën 1 000 për herë të parë pas javësh të tëra ngjitjeje.

Ministria izraelite e Shëndetësisë tha sot se 985 njerëz u klasifikuan si të sëmurë rëndë në vend, nga të cilët 304 ishin të ventiluar.

Këto shifra janë në krye të një rënie të përgjithshme të infeksioneve të reja gjatë javës së kaluar.

Ministria regjistroi sot 4 922 raste brenda 24 orësh.

Një javë më parë numri ishte 7 237.
Sipas studiuesit Eran Segal, numri i infeksioneve të reja te mosha mbi 60 vjeç ka rënë ndjeshëm./atsh

Postime të ngjashme

Autoritetet afgane vendosin orë policore

D V

Dënim me burg për mohimin e gjenocidit të Srebrenicës

D V

Presidenti kroat tallet keq me serbët

D V

Sërish përmbytje dhe dramë në Belgjikë: Uji bart vetura, përrenjtë në rrugë

D V

Vriten dy ushtarë turq në Siri

D V

Izraeli pritet të fillojë me testimin e kapsulës kundër coronavirusit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...